Mahesana, Gujarat
GST No. 24AADCK2022Q1ZK
Approx. Rs 24,00,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Machine Type | Fully Automatic |
| Packaging Type | Coustom |
| Discharging Volume | Coustom |
| Weight | 10 ton |
| Power | Coustom |
| Usage/Application | Road Construction work |
| Oil Tank Capacity | 80 Ltr |
| Brand | KDI |
| Model Name/Number | KDI (A 2545 ) KDI (wmm 2545 ) |
Approx. Rs 24,75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Brand | KDI |
| Usage/Application | Road Construction Work |
| Automation Grade | Automatic |
| Oil Tank Capacity | 120 LTR |
| Truck Dumping Clearance | 600 MM |
| Wheel Base | 2500 MM |
| Engine Make | "ASHOK LEYLAND , KIRLOSKAR |
| Paving Thickness | 10-200 MM |
| I Deal In | New Only |
Approx. Rs 24,75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Brand | KDI |
| Usage/Application | Road Construction Work |
| Automation Grade | Automatic |
| Oil Tank Capacity | 120 LTR |
| Truck Dumping Clearance | 600 MM |
| Wheel Base | 2500 MM |
| Paving Thickness | 10-200 MM |
| I Deal In | New Only |
Approx. Rs 21,75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Paving Width | 4.5 m |
| Automation Grade | Automatic |
| Engine Power | 110 HP |
| Paving Thickness | 10-200 MM |
| Usage/Application | Road Construction Work |
| Paving Type | WMM, DBM, Wet Mix, BC, Asphalt |
| Drive Type | Mechanical |
| Hopper Capacity | 4ton |
| Brand | KDI |
| Wheel Base | 2500 MM |
| Truck Dumping Clearance | 600 MM |
| Oil Tank Capacity | 120 LTR |
Approx. Rs 23,75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Brand | KDI |
| Usage/Application | Asphalt Road Building |
| Weight Ton | 10 TON |
| Model Name/Number | (KDI A-2545 ) (KDI WMM -2545 ) |
| I Deal In | New Only |
Approx. Rs 22,50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Paving Width | 4.5 m |
| Automation Grade | Automatic |
| Engine Power | 110 HP |
| Paving Thickness | 10 - 200 mm |
| Usage/Application | Road Construction Work |
| Paving Type | WMM, Wet Mix, DBM, BC, Asphalt |
| Drive Type | Mechanical |
| Hopper Capacity | 4ton |
| Brand | KDI |
| Engine Make | ASHOK LEYLAND , KIRLOSKAR" |
| Wheel Base | 2500 mm |
| Truck Dumping Clearance | 600 mm |
| Oil Tank Capacity | 120 ltr |
| Model Name/Number | KDI(A-2545) (KDI wmm-2545 ) |
Approx. Rs 22,50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Model Name/Number | KDI(A-2545) (KDI wmm-2545 ) |
| Brand | KDI |
| Usage/Application | Road Construction Work |
| Automation Grade | Automatic |
| Weight | 10 ton |
| Oil Tank Capacity | 120 Liters |
| Truck Dumping Clearance | 600 mm |
| Wheel Base | 2500 mm |
| Engine Make | ASHOK LEYLAND , KIRLOSKAR |
| Paving Thickness | 10 - 200 mm |
| I Deal In | New Only |
Approx. Rs 22,50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Road Construction |
| Deals In | New Only |
| Machine Type | Fully Automatic |
| Brand | KDI |
| Model Name/Number | KDI |
| I Deal In | New Only |
Approx. Rs 23,75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Paving Width | 4.5 m |
| Automation Grade | Automatic |
| Paving Thickness | 25-300 mm |
| Engine Power | 110 HP |
| Application | Road construction work |
| Usage/Application | Road Construction Work |
| Paving Type | DBM, BC, Wet Mix, Asphalt, WMM |
| Drive Type | Mechanical |
| Hopper Capacity | 4ton |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 24,75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Paving Width | 4.5 m |
| Automation Grade | Manual |
| Paving Thickness | 50-300 mm |
| Engine Power | 110 HP |
| Application | Road construction work |
| Usage/Application | Road Construction Work |
| Power Steering | Yes |
| Brand | KDI |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 39,00,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Plant Type | Drum Type |
| Capacity | 60 TO 90 TON PER HOUR |
| Installation Type | Stationary |
| Usage/Application | Road Construction |
| Burner Fuel | LDO |
| Control System | Relay Panel |
| No Of Bins | 4 bin |
| Drum Type | THERMODRUM |
| Fuel Type | LDO |
| Model Name/Number | DM-50 |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 23,75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Paving Width | 4.5 m |
| Paving Thickness | 150-350 mm |
| Machine Type | mechanical |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
| Concrete Grade | asphalt paver |
| Drive Type | Mechanical |
| Engine Power | 110 HP |
| Brand/Make | Kdi |
| Model Name/Number | (Kdi A-2545 ) (Kdi Wmm-2545 ) |
| Usage/Application | Industry |
| Block Size | Coustom |
Explore More Products
© Khodiyar Developers & Infrastructure Private Limited. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited